Kuzey Kore’de Kim Jong-un’dan sonra göreve kim gelecek ? İşte sürpriz aday!

Kuzey Kore'de Kim Jong-un'dan sonra göreve kim gelecek ? İşte sürpriz aday!

1

Tüm dünya CNN International’dan servis edilen ‘Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un hayatını kaybetti’ haberiyle bir anda şoke oldu.

2

Birçok ABD ve Çin kaynakları Kuzey Kore liderinin hayatını kaybetmek üzere komada olduğunu duyururken Güney Kore’deki bazı kaynaklar Kim Jong-Un’un hayatta kaldığını öne sürdü.

3

Tüm dünyada bir anda gündem olan Kim-Jon-Un, Kuzey Kore’de işçi partisi geleneğinin son devlet başkanıydı.

4

ABD Başkanı Trump, Kim-Jong-un ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kim-Jong-Un’un sağlığı hakkında bir şeyler biliyorum ama söyleyemem” ifadelerini kullanmıştı.

5

Kim jong-Un-un 15 Nisan tarihinde Kuzey Kore’nin kurucusu olan dedesi Kim Il-sung’un doğum günü kutlamalarına katılmaması ve 11 Nisan’dan beri halkın önüne çıkmaması spekülasyonlara yol açmış, Kim Jong-Un kalp ameliyatı geçirdiği hatta öldüğü söylentileri gündeme bomba gibi düşmüştü.

6

Kim-Jong’un öldüğü iddiaları sonrası Kuzey Kore’nin yeni liderinin kim olacağı tartışmaları gündeme geldi.

7

Kuzey Kore’de siyasi sistem içerisinde lider ve ordudan sonra gelen İşçi Partisi ise devrimin inşası ve sürdürülmesi bakımından yetkilendirilmiştir ve aynı aile bireyleri lider olmak zorundadır.

8

ABD’den Sportsnaut’un haberine göre eski NBA oyuncusu ve Kuzey Kore liderinin çok yakın arkadaşı olan Dennis Rodman da adaylar arasında gösterildi.

9

Haberde, “58 yaşındaki Rodman, Kim-Jong-Un’un karısı Ri Sol-ju ile neredeyse aynı orana sahip.” denildi.

10

Sportsnaut, bazı sitelerin Dennis Rodman’ı da Kuzey Kore’nin yeni liderleri arasında aday gösterdiğini duyurdu.

11

Haberde, “Elbette, Kim Jong-un’un ölmesi durumunda Rodman, Kuzey Kore’yi yönetmeye seçilmeyecek, ancak bu şimdiye kadarki 2020’nin en ilginç hikayesi olurdu” denildi.

12

kim Jong-Un’un ardından Kuzey Kore’nin yeni lideri için bazı siteler oranlama yaptı ve Dennis Rodman da listede yer aldı.İşte o liste;Kim Yo-jong: 3/2Kim Jong-chol: 5/2Choe Ryong-hae: 3/1Pak Pong-ju: 4/1Kim Su-gil: 5/1Kim Pyong-il: 5/1Kim Il-sung: 50/1Ri Sol-ju: 80/1Dennis Rodman: 100/1

13

CANLI BAHİS, Misli.com’da başladı! Maç listesini görmek için buraya tıklayın!

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir