Klavye temizliğinizi mutlaka yapın

Klavye temizliğinizi mutlaka yapın

1 ABONE OL

Yapılan bir araştırmaya göre klavyenin her 2 santimetresinde ortalama 3.295 mikrop vardır. Bu da tuvaletinizde santimetre başında bulunan ortalama 50 mikrobun onlarca katı anlamına gelir.

2

Web’de sörf yapmak, e-posta göndermek veya hatta çevrimiçi alışveriş yapmak için klavyeyi kullandığınızda, tuşlardan mikropları almak ve yanlışlıkla bunları aktarmak riskiyle karşı karşıyasınız.

3Klavye nasıl temizlenir

Klavye nasıl temizlenir?

Bilgisayara bağlı bir klavyeniz varsa, USB kablosunu bilgisayarınızdan çıkararak işe başlayın. Dizüstü bilgisayarınız varsa, dizüstü bilgisayarı kapattığınızdan emin olun.

4

Şimdi klavyeyi veya dizüstü bilgisayarı ters çevirin ve tuşlar arasında sıkışmış kırıntıları ve tozu çıkarmak için hafifçe sallayın.

5

Post-it notu alın ve yapışkan kenarları dışarıda olacak şekilde ikiye katlayın. Şimdi tuşlar arasındaki boşluklar boyunca yapışkan kenarları içlerine sokarak ilerleyin ve kırıntıları toplamayı deneyin. Yapışkan şerit kirle dolduğunda, atın ve gerekirse tekrarlayın.

6

Tuşları ve klavyeyi silmek için sadece mikrofiber gibi nemli, yumuşak bir bez kullanın. Tuşların üzerinde harflerin silinmesini önleyen özel bir kaplama olduğu için bu kaplamayı aşındırmamaya çalışın.

7

Tuşları temizlemek için sert kimyasallar veya aşındırıcı malzemeler kullanmak bu kaplamaya geri dönüşü olmayan bir şekilde zarar verebilir ve daha sonra daha büyük bir soruna neden olabilir.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir