Hakaret etti

Hakaret etti
01Buse Varol'dan Billur Kalkavan'a yanıt: Pörtletmek tabiri hakaret

Oyuncu Buse Varol Tektaş davetli olduğu 2. Sayfa programında Billur Kalkavan’ın ‘analık’ ile alakalı söylemesine cevap verdi. İşte Buse Varol Tektaş’ın söylemelerinden satırbaşları: 

02Buse Varol'dan Billur Kalkavan'a yanıt: Pörtletmek tabiri hakaret

Pörtletmek tabiri anne olmak isteyen kadınlara hakaret. 9 ay boyunca kurduğun bağı ne olursa olsun çocuğunla koparamazsın. ‘Pörtletmek’, ‘Doğurmak matah bir şey değil’ çirkin sözler hak verdiğim yanlar var ama genelleme yapılması yanlış bence. 

03Buse Varol'dan Billur Kalkavan'a yanıt: Pörtletmek tabiri hakaret

Kadın mesela bankacı çalışmak zorunda, çocuk doğurmuş ne yapsın işe dönmesin mi doğum yaptı diye. Belirli bir zaman sonra zaten çocuğu için çalışıyor kadın yani. Mecburi durumlar var genelleme yapmak bence o yüzden yanlış.

04Buse Varol'dan Billur Kalkavan'a yanıt: Pörtletmek tabiri hakaret

Hangi bilinçli olan anne çocuğunu emzirmek istemez ki zaten. Ayrıştırmak lazım bence. Herkes anne olamaz tabiki ama tüm kadınlara söyler gibi genelleme yapmamak lazım. 

05Buse Varol'dan Billur Kalkavan'a yanıt: Pörtletmek tabiri hakaret

“BİZİM DADIMIZDA FİLİPİNLİ VE 7 SERTİFİKASI VAR”

Bizim dadımızda Filipinli bu bir tercih meselesi Türk birine de baktırabilirsin veya başka yabancı bir dadıya da baktırabilirsin.

06Buse Varol'dan Billur Kalkavan'a yanıt: Pörtletmek tabiri hakaret

Bizim dadımızın mesela 7 tane sertifikası var. Ben bir buçuk ay kırkı çıkana kadar Burak’ı kendim büyüttüm. 40 gün uykusuz, aç kaldım. Alişan da sağolsun hep destek oldu tabiki bana. Ama bir süre sonra iş görüşmesi yapacağım mesela çocuğumu kime bırakayım? 

07Buse Varol'dan Billur Kalkavan'a yanıt: Pörtletmek tabiri hakaret

“KİMSE ANNELİĞİ MAGAZİN MALZEMESİ YAPAMAZ”

Eşi Buse Varol yayındayken telefonla programa katılan ünlü şarkıcı Alişan da bu konuyla ilgili olarak, “Annelik olayının tartışılması ve bu işi genellemek bence çok yanlış. 

 

08Buse Varol'dan Billur Kalkavan'a yanıt: Pörtletmek tabiri hakaret

Annelik konusunu abuk subuk cümlelerle gündeme getirmek anne olan veya olmak isteyen kadınlara saygısızlık. Annelik çok kutsal bir şey. Cennet annelerin ayağı altında.

09Buse Varol'dan Billur Kalkavan'a yanıt: Pörtletmek tabiri hakaret

Tabiki Billur hanımın söylediği gibi anneler var ama ‘Çocuk pörtletmek’ gibi tabirler çok çirkin. Annelik böyle abuk subuk cümlelerle konuşulamayacak kadar kutsal. Anneliği kimse magazin malzemesi yapamaz. Annelik bu kadar basit bir şey değil. 

10Buse Varol'dan Billur Kalkavan'a yanıt: Pörtletmek tabiri hakaret

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir