Eşi tarafından vurulan Nurtaç Canan yaşadıklarını anlattı

Eşi tarafından vurulan Nurtaç Canan yaşadıklarını anlattı

Yıllar boyunca eşinden defalarca şiddet gördü. Ancak son tartışmalarında bu şiddet en üst seviyeye çıktı. Eşi ona defalarca kez ateş etti, onu ölüme terk etti. Şiddet mağduru Nurtaç Canan, yaşadıklarını CNN TÜRK’e anlattı. “Çevire çevire ateş etmeye başladı, beni ölüme terk etti. Öleceğimi düşündüğüm için de yere kanımla ‘Anne-baba beni helal edin. Beni Ragıp vurdu, o beni vurdu’ yazdım. Daha sonra oğlumu aramış, ‘Annene git bak istersen, onu dövdüm’ demiş. Oğlum son sürat büyük bir hızla geliyor. 10 dakika geç kalsa kesinlikle beni kurtaramayacaklar. 5 ünite kan verdiler” dedi.

46 yaşındaki Nurtaç Canan, 23 yıl önce Ragıp Canan’la evlendi. Bir oğulları oldu. Ancak Ragıp Canan, eşine evlilikleri boyunca hem sözlü hem de fiziki şiddet uyguladı. Şiddet mağduru kadın korkusundan şikayetçi olamadı. Evlendiği ilk yıl şiddete dayanamayan Nurtaç Canan, eşinden boşandı. Ancak Ragıp Canan onu tekrar evlenmeye razı etti. Nurtaç Canan, kaçmayı kafaya koydu. Şehirler arası seyahat kısıtlamasının kalkmasıyla otobüs bileti aldı. Kaçıp yeni bir sayfa açacaktı. Ancak Ragıp Canan ona tuzak kurdu. Nurtaç Canan o anları, “Kaçmak, kurtulmak istedim. Bana plan kurmuş. Silahla beni Zeytinburnu’ndaki dairemizde vurdu” sözleriyle anlattı.

Nurtaç Canan saldırgan eşinin bir an önce yakalanmasını, eşinin onu yeniden bulup öldürmesinden korktuğunu söyledi. Canan, “Yakalansın ve bir an önce gereken ceza verilsin. O kesinlikle elindeki kaynağı, beni kaybettiği için yarım bıraktığı işi tamamlayacak. Lütfen beni kurtarın bundan, Allah rızası için” ifadelerini kullandı.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir