Düğün salonları ne zaman açılacak?

1 ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde toplanan kabine toplantısından hangi kararların çıkacağı büyük merak içerisinde araştırılmaya devam ediyor. Koronavirüs nedeniyle uzun bir süredir kapalı olan düğün salonları nedeniyle vatandaşlar araştırmalarını sıklaştırdı. Normalleşmenin ilk adımlarının Mayıs ayı içerisinde başlamasının ardından normalleşme planları çerçevesinde yer almayan düğün salonlarının ikinci adımda yer alıp almayacağı ise bu akşam netlik kazanacak? Peki Düğün salonları ne zaman açılacak, düğünler ne zaman başlayacak?

2

DÜĞÜN SALONLARI NE ZAMAN AÇILACAK? Kabinede evlilik hazırlığındaki gençlerin merakla beklediği düğün sezonunun açılışı da gündeme gelecek. Düğün sezonunun temmuz sonu veya ağustos başında başlatılması planlanıyor.

3

Düğünlere, vaka sayısı ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda kontrollü şekilde, sosyal mesafeye uygun, nikâh salonlarındaki gibi yüzde 25-30 kapasiteyle izin verilebileceği kaydediliyor.

4

Ancak ilk aşamada sosyal mesafe kuralına uyulmayacağı ve riski arttıracağı için kapalı ortamlarda ve dar salonlarda yapılacak düğünlere izin verilmeyeceği belirtiliyor.

5

Öncelikle kır düğünlerine izin verilmesi, şartlara uygun kapalı salonlarda yapılacak düğün ve nişanlarda tek kullanımlık çatal, kaşık, tabak kullanılması, masalarda 4’te 1 veya 3’te 1 kapasiteyle oturma düzeni sağlanması, sosyal mesafeye uyulmayacağı için halaya ya da horona izin verilmemesi, ateş ölçümü yapılması, salonların dezenfekte edilmesi, ikramların kapalı şekilde yapılması için hazırlık başlatıldı.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir