Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu ve suç geliri operasyonu Fetö bağlantılı

Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu ve suç geliri operasyonu Fetö bağlantılı

Bataklık operasyonu geçtiğimiz haftanın önemli operasyonlarından biriydi. Uyuşuturucu ve suç gelirlerine yönelik 11 ilde yapılan operasyonda 67 kişi gözaltına alındı.

67 şüpheli emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Ankara Adliyesine sevk edildi. Şüpheliler Ankara Cumhuriyet Savcısı Alper Türközmen tarafından sorgulanacak.

Bataklık operasyonu soruşturması sürerken, gözaltına alınan isimlerin terör örgütleri ile bağlantıları da gün yüzüne çıktı.

Operasyon kapsamında örgüt elebaşıları Nejat Daş ve Çetin Gören de gözaltına alınmıştı. Ancak Çetin Gören’in izi sürülürken soruşturmaya takılan ve Gaziantep’te gözaltına alınan Halil A.’nın Fetöcü olduğu ve örgüt adına karar para akladığı belirlendi.

Soruşturma dosyasındaki bilgilere göre, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Halil A. ve eşi hakkında Fetö üyeliğinden soruşturma bulunuyor.

Yine yapılan incelemede Halil A.’nın, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in Bank Asya için çağrı yaptığı 2014’te Bank Asya’daki hesap hareketleri de dikkat çekti. Halil A.’nın sadece bu dönemde Bank Asya hesabında 55 milyon lira civarında bir hareketliliğin olduğu tespit edildi. Ayrıca Halil A.’nın evinde yapılan aramalarda FETÖ’nün simgelerinden F serisi 1 dolarların ele geçirildiği, bir şüpheliye de 50 milyon dolar para transferi yaptığı belirlendi.

Uluslararası uyuşturucu kaçakçısı Çetin Gören’in de Türkiye’ye kaçtıktan sonra özellikle FETÖ’nün yargıda etkin olduğu dönemde korunduğu anlaşıldı. Şüpheli gören hakkında birçok kez soruşturma dosyası açıldığı ancak bu dosyaların daha sonra kapandığı öğrenildi. Bu kararlarda imzası bulunan hakim ve savcıların önemli bir kısmının da FETÖ’den ihraç edildiği belirtiliyor.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir