Corona virüsüne yakalanan hekim anıldı.

Corona virüsüne yakalanan hekim anıldı.

1

Kalaycı’nın meslektaşları, ellerinde karanfillerle Nişanca Aile Sağlığı Merkezi önünde toplandı. Kalaycı’nın fotoğrafını taşıyan meslektaşları, 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Doktorlar ve sağlık çalışanları, daha sonra Kalaycı’nın çalıştığı masaya karanfil bıraktı.

2

Gazetecilere açıklama yapan İstanbul Aile Hekimleri Derneği Başkanı Doktor Kutbettin Demir, Kalaycı’nın görev şehidi sayılması gerektiğini söyledi.

3

Eyüpsultan Nişanca Aile Sağlığı Merkezi’nin isminin, Doktor Yavuz Kalaycı Aile Sağlığı Merkezi olarak değiştirilmesi yönünde talepte bulunduklarını belirten Demir, “İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileriyle bu konuyu görüştük.

4

Onlar da bu şekilde düşüncelerinin olduğunu, bakanlığa bu yönde yazı yazdıklarını ve onay gelince Nişanca Aile Sağlığı Merkezi’nin isminin Dr. Yavuz Kalaycı Aile Sağlığı Merkezi olarak değişeceğini bize beyan ettiler.” dedi.

5

Kalaycı’nın birer hafta arayla anne ve babasının da koronavirüs nedeniyle vefat ettiğini anlatan Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

6

“Doktor Yavuz Kalaycı’nın meslektaşlarına emanet ettiği 6 ve 10 yaşındaki kız çocuklarının bize emanet olduğunu ve o emanete sahip çıkacağımızı, en güçlü şekilde söylemek istiyorum.

7

Hem kendi hem de anne ve babası yakın dönemde hastalandılar. Önce babasını daha sonra annesini kaybetti. Aynı dönemde entübe olarak yaşam mücadelesi verdi. İşini de çok seviyordu, 32 yılık bir hekimdi.”

8

Kutbettin Demir, sosyal medyadaki Kalaycı’nın kardeşinin vefat ettiği, eşinin yoğun bakımda olduğu yönündeki iddiaların doğru olmadığını sözlerine ekledi.

9

Öte yandan, durumu öğrenen Ahbap Derneği Başkanı ve sanatçı Haluk Levent, Doktor Yavuz Kalaycı’nın iki kızına ömür boyu eğitim bursu vereceklerini sosyal medya hesabından duyurdu.

10İKİ ÇOCUK BABASIYDI

İKİ ÇOCUK BABASIYDI

İki çocuk babası 56 yaşındaki Kalaycı’nın ise virüsün beynine sıçraması nedeniyle 10 gün boyunca uyutulduğu ve bu esnada anne ve babasının yaşamını yitirdiği öğrenildi.

11YÜREK YAKAN PAYLAŞIM

YÜREK YAKAN PAYLAŞIM

Yeni tip corona virüs nedeniyle hayatını kaybeden doktor Yavuz Kalaycı’nın meslektaşı Doç. Dr. Erdinç Nayır’ın, sosyal paylaşım sitesinden yaptığı paylaşım yürekleri yaktı. Nayır yaptığı paylaşımda, “Bugün bir doktor arkadaşımız coronavirüsten dolayı hayatını kaybetti. Aynı sebeple annesini, babasını ve kardeşini kaybeden Dr. Yavuz Kalaycı’nın son mesajı: ‘Kızlarım küçük, sahip çıkarsınız değilm mi’ Siz hala evde sıkılıyor musunuz?” dedi.

12

Tıpkı babası ve annesi gibi virüse yenik düşen Kalaycı’nın ölümünün ardından da üst üste başsağlığı mesajları paylaşıldı. İstanbul Tabip Odası da yayınladığı mesajda, “Cerrahapaşa Tıp Fakültesi mezunlarından Eyüpsultan Nişanca Aile Sağlığı Merkezi’nde aile hekimi olarak görev yapan meslektaşımız Dr. Yavuz Kalaycı’yı, Kovid-19 nedeniyle kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz.

13

Değerli meslektaşımızın ailesi başta olmak üzere yakınlarının derin acısını paylaşıyor, tüm hekim camiasına başsağlığı diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir